Aşağıda bulunan Fabrika Reklam Ajansı ile aramda mail üzerinde geçen bir yazışmadır. Paylaşmak istedim.

 

On Dec 16, 2013, at 12:51 PM, K.Cem Orman wrote:

Sayın Yetkili,
Ekte bulunan CV’min firmanız bünyesinde oluşmuş/oluşacak bir pozisyonda değerlendirmenizi rica ederim.

İyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla

K. Cem ORMAN

0532 788 73 53
cem@cemorman.com
www.cemorman.com

<Kadir Cem Orman (cv).pdf>

——————————————————————————————————————-

From: Fabrika IK [mailto:ik@fabrikada.com]
Sent: Thursday, December 19, 2013 1:40 AM
To: K.Cem Orman
Subject: Re: İş Başvurusu

 

Cem merhaba,

Hangi iş için neden başvurduğunu bilemediğiğmiz için.
(Ne iş olsa yaparım kategorisine girdiği için)
senin başvurunu kabukl etmiyoruz.

Emeklerin için teşekkürler

Fabrika

——————————————————————————————————————-

From: K.Cem Orman [mailto:cemorman@yaraticifikir.com]
Sent: Thursday, December 19, 2013 7:15 PM
To: ‘Fabrika IK’
Subject: RE: İş Başvurusu

 

Selamlar Fabrika,

Firmanıza başvurma sebebim öncelikle yaptığınız çalışmaları beğenmem ve takdir etmem. Sitenizi incelediğimde de gördüğüm, linkedin.com sayfasını incelediğim, keynotespeakersagency.com da özgeçmişini okuduğum, firma kurucusu Sn. Özgür Doğan’ın kendisine ironik ve egolarından arınmış yaklaşım tarzı, firmayla aramda frekans açısından bir uyum olacağına işaretti. Bu sebeplerle internet üzerinden kısa bir araştırmayla ik@fabrikada.com mail adresine ulaştım. Mailimden de okuyacağınız üzere eklenmiş olan CV’min incelenerek bünyenizde oluşmuş veya oluşacak bir pozisyonda ekibiniz bünyesinde sizlere faydalı olabileceğim bir şekilde değerlendirilmesini rica ettim. Buradaki amacım kesinlikle ne iş olsa yaparım mantığı değil “bakın, ben bunları yaptım ve bende buradayım, yardımcı olabileceğim, ucundan tutabileceğim bir şey varsa sizinle bu işte varım” demekti.

Mamafih filhakika, bana cevaben gelen altta gördüğünüz mail beni biraz kırdı desem umarım beni yanlış anlamazsınız. Keza almış olduğum eğitim ve reklam, tanıtım ve pazarlama (satış değil, ama pazarlama kampanyası oluşturmak için saha satış oryantasyonunun da gerekli olduğuna inanırım) ‘ya bakışım hatta tapışım beni her zaman “ne iş olsa yapmam. illa benim ilgime ve bilgime hitap etmeli” düşüncesine itti. Bunun da sebebi lise çıkışında otostop çekerken beni arabasına alan reklam metin yazarı bir abinin söylediği “Sevdiğin işi yap, her gün işe gitmek zorunda kalmazsın” lafıydı. Söyleyemiyesice ama söyledi işte. Bende sonrasında kendimi bu yönde eğitmeye başladım. İlgimin olup bilgimin olmadığı  konuları da kitaplardan, internetten veya bir bilenden öğrendim.   (İnşallah bu bölümü bir gün karşılıklı konuşuruz.)

Mailinizde takıldığım diğer bir konuda, lütfen cesaretimi mazur görün, üslubunuzdu. Ya da belki de ben yanlış anladım bilemiyorum. İK’dan gelen bir mailin bana göre kırıcı olmaması gerekir. Neden diyecek olursanız görüştüğünüz kişi bir iş arayışında ve belli ki aynı sektörlere hitap ediliyor. O zaman düşünmek lazım acaba bu kişi masanın ne tarafında oturacak, bir yere es kazara bir pazarlama müdürü vesaire olursa firmaya fi tarihinde aldığı bir mailden dolayı tavır almaz mı? Satış ise satış, Pazarlama ise pazarlama… Bunları da hesaplamak gerekir diye düşünüyorum. Hayatın her anı kendimizi ve/veya firmamızı sattığımız, pazarladığımız bir zaman dilimi ve bunu iyi değerlendirmek gerekir. Sizlere gelen mailler, CV’ler mutlaka ki çok fazladır ve şayet benim CV’mi incelediyseniz işe alma süreçleriyle ilgili, ekip kurma ve koordinasyonuyla ilgili, ekibin rotasyonu ve oryantasyonuyla ilgili kurumsal görevler aldım ve şu anda da zaten yapıyorum. Gecenin 1:40’ında bana bu maili atmış olmanız sizin de ne kadar yoğun bir tempoda çalıştığınızı bana net bir şekilde gösteriyor ve bir şekilde cevap verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Çok uzatmadan bitireyim. Firmanıza tekstil firmalarında ki Son Ütücü gibi maillerinizi atmadan önce kontrol edip, gerekli yazım ve imla kurallarını uygulama, anlatmak istediğiniz konuyu firmanın vizyonunu da düşünerek düzenleme, oluşabilecek anlam düşüklüklerini düzeltme konusunda yardımcı olmak adına Metin Yazarı olarak başvurmak isterim. Ha keza CV’mi inceledikten sonra “bu adam trade marketing’e el atmış, operasyonel ve direct marketing’te zaman harcamış, yeri gelmiş guerilla yapmış, fotoğraf çekmiş , prodüksiyonda yer almış, katalog da yapmış ambalajda” demek isterseniz ben sizlerle tanışmaktan onur duyarım.

 

Yorum Bırakın